Kendin Yap: Kaşıklarla Yapacağınız En Yaratıcı 8 Proje

Kendin Yap: Kaşıklarla Yapacağınız En Yaratıcı 8 Proje

06 Kasım 2017

kaşıklarla sanat

Evinizde veya bahçenizde, Kendin Yap Projeleriyle geri dönüşümün tadına kaşıkları kullanarak varmaya ne dersiniz? Fazla el becerisi istemeden, zahmetsiz ve pratik bir şekilde kaşıklarla oluşturacağınız ‘En Yaratıcı 8 Proje‘yi sizlerle buluşturuyoruz.

kaşıklarla çam ağacı

1. Yaratıcı Noel ağacını, karton koni üzerine sapları kırılmış kaşıkları yapıştırarak oluşturabilirsiniz.

kaşık vazo

2. Yine sapları kırılmış kaşıklara çiçek yaprakları formu verilerek, çiçek oluşturacak şekilde yapıştırılır.

kaşık vazo

3. Düz beyaz bir vazonun üzerine, mavinin geçişli tonlarında boyadığınız kaşık başlarını resimdeki gibi yapıştırdığınızda, yeni şık bir vazo sahibi olacaksınız.

kaşıklarla duvar dekoru

4. Akrilik boya tonlarında rengarenk boyadığımız kaşıkları, boş bir tuvalin üzerine yapıştıralım ve duvar aksesuarınız girişinizin dekorunu tamamlamak için hazır.

kaşıklarla ayna

5. Daire şeklinde kestiğiniz kartonunuzun ortasına daha küçük daire bir ayna konumlandırın. Daha sonra kırmızıya boyadığınız kaşık başlarını, resimdeki gibi art arda yapıştırabilir ve böylece odanızın havasını değiştirecek aynalarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

kaşıklar duvar dekorasyonu

6. Bu örnekte ise; kaşığın tamamı kullanılarak, diğer örnekte olduğu gibi aynı adımlardan geçilerek dresuarınızın üzerini tamamlayacak dekoratif bir ayna oluşturulmuş.

kaşıklar duvar tablosu

7. Evdeki paslanmaya yüz tutmuş eski metal çatal kaşıklarınızı mutfağınızda dekor yapmaya ne dersiniz? Resimdeki gibi beyaz sprey boya kullanarak, onlara mat bir görünüm kazandırabilir ve çerçeveyle tamamlayabilirsiniz.

kaşıklarla dekorasyon

8. Küçük bir dondurma kasesini, şık dekoratif bir aksesuara dönüştürmeye hazır mısınız? Öncelikle kaşıkları ve kaseyi, odanızın dekorunu tamamlayacak renkte sprey boya yardımıyla boyayalım. Daha sonra, boyadığımız kaşıkları içten dışa kozalak mantığıyla yapıştıralım. Dilerseniz kasenin içine küçük bir mum ekleyebilir, aksesuarınızı tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.