5 Aşamada Kadife Kumaş Nasıl Temizlenir?

5 Aşamada Kadife Kumaş Nasıl Temizlenir?

06 Kasım 2017

Kadife kumaş nasıl temizlenir? Kadife kumaş temizliği için her eve lazım püf noktası bilgileri bu yazıda bulacaksınız. Birçoğumuzun evinde sıklıkla tercih ettiği kadife kumaş koltuk takımlarının dekorasyona kattığı hava bir başka oluyor. Kadife kumaşın güzelliğini ve özelliğini koruyarak uzun ömürlü olması ise doğru bakım yöntemlerinin uygulanmasında yatıyor. Bunun için tek yapmanız gereken kadife kumaş temizliğinde nelere dikkat edeceğiniz. Uygulaması oldukça basit olan ve kadife koltuklarınızın ilk günkü kadar bakımlı olmasını sağlayacak bu 5 püf nokta ile kadife kumaş temizliğinde olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

mor kadife kumaş

5 Aşamada Kadife Kumaş Nasıl Temizlenir?

1. Sıkma ve Çitileme Yapmayın

Kadife kumaş nasıl temizlenir sorusunun ilk ve en önemli yanıtı, kumaşı elde herhangi bir işleme maruz bırakmamak oluyor. Evinizde bulunan kadife kumaşları hiçbir şekilde elde sıkmamalısınız ve çitilememelisiniz. Bu işlem, kadife kumaşın dokusunu bozar ve işlevselliğini büyük oranda yitirmesine neden olur.

 2. Kimyasaldan Uzak Durun

Kimyasal uygulamalar da kadife kumaş temizliğinde büyük bir hatadır. Hassas bir kumaş türü olan kadifeye kimyasal işlemler uyguladığınızda kadifeye özgü o dokuyu kaybedersiniz. Eğer kimyasal olmadan kadife kumaş nasıl temizlenir diye sorarsanız size cevabımız oldukça basit olacak. Kadife kumaşınızı amonyak katılmış su buharına tutun ve nemlendirin. Nemlendirmek için bir süre bekleyin. Nemlendirme işlemi bittikten sonra ise yumuşak bir fırça yardımıyla kadife kumaşı fırçalayın.

3. Ütülemeyi Daima Tersten Yapın

Kadife oturma grubu ya da kadife kumaş kaplı döşeme, yastık ya da benzeri herhangi bir kılıfı ütülemek istiyorsanız bunu mutlaka tersinden yapmalısınız. Şayet kadife kumaşı düzden ütülerseniz kumaşı yakabilirsiniz.

4. Parlak Görünüm İçin Sirkeden Faydalanın

Kadife kumaşın kendine has dokusu olan parlak görünümü uzun süre korumak ve kaybetmemek için mutlaka kadife kumaş temizliğinde sirke kullanın. Göreceksiniz ki kadife kumaşlarınız parlaklığını yitirmeyecektir.

5. Profesyonel Destek İçin Kuru Temizleme

Eğer inatçı lekeler kadife kumaşı kaplamışsa ve temizlemede sorun yaşıyorsanız bunun için kuru temizleme yaptırmayı ihmal etmeyin. Kadife kumaş temizliğinde uygulayacağınız bu basit adımlarla aldığınız mobilyanın uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız. Bakım konusunda yeterince titiz davranmakla birlikte iyi kalitede aldığınız mobilyaların da uzun ömürlü mobilya kullanımına etkisi olacaktır. Kaliteli ve farklı ürün skalası için  İnter Mobilya firmasının online satış mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.